Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Altán nebo pergola?


Poradíme Vám a pomůžeme s výběrem. Zodpovíme vaše otázky. Nalezneme řešení.


MilanoZatímco altán je spíše stavba s lehkou konstrukcí sloužící k oddechu. Pergola je  „pouze“ určitý druh rozšířené plotové konstrukce. Altány nacházejí širší využití v městské zástavbě a naopak pergoly dotvářejí nejednu vesnickou zahradu. Ať jedno či druhé, obojí slouží k oddechu a dotváří celkovou tvář naší zahrady. A protože se jedná o zahradotvorný prvek budovaný na delší dobu, je na místě rada se zkušeným zahradním architektem.

Zahradní altány jsou samostatně stojící zdobné lehké zahradní stavby. Nosnou konstrukci tvoří systém sloupků zakotvených pomocí betonových patek a železných kotev do země.

pergolaPergoly slouží k zastínění a optickému oddělení určité části zahrady o jejího zbytku. Jde vlastně o takové zahradní paravány. Stěny pergol lze volit z plného materiálu anebo pouze s mřížkovou výplní, který pak poskytuje dostatečnou oporu popínavým rostlinám. Stejně jako altán se i pergola kotví do země pomocí betonových patek a kotev.

Altán na rozdíl od většiny pergol má vydlážděnou nebo dřevěnou podlahu.
Stavbu altánu či pergoly zvládne s našimi předpřipravenými díly i zručný kutil. Stačí si jen navrhnout vlastní tvar a velikost nebo si vybrat z řady nejoblíbenějších sestav.

D - Hydrostop plus 9.04 Altán i pergola jsou dřevěné stavby. Nesmíme opomenout na dostatečnou povrchovou úpravu dřeva. V dnešní době je na trhu již mnoho profesionálních nátěrových systémů a péče o dřevostavby není tak náročná jako kdysi. Během naší dvacetileté zkušenosti s dřevostavbami můžeme vřele doporučit nátěrové systémy DELTA woodprotection. Jejich nátěry jsou prověřeny náročnými německými spotřebiteli i mnoha testy kvality. V širokém sortimentu se lépe zorientujete díky přehledné tabulce použití, kterou naleznete zde.

Kalkulačky online pro výpočet ceny altánových sestav dle individuálních požadavků.

Altány Milano - kalkulace sestav

Altány Venezia - kalkulace sestav

Altány Lugano - kalkulace sestav

del.icio.us

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se