Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Derivační koupel


Derivační koupel je starodávná léčebná praktika, při které se po určitou dobu svěžuje pohlaví studenou vodou.

Derivační koupel představuje jednoduché a přirozené odstraňování škodlivin a přebytků z těla. Zabírá na akné, astma, bolesti hlavy, ekzém, inkontinenci, nespavost, nadváhu, zácpu...


France Guillainová, dlouhodobě zabývající se problematikou derivačních koupelí, odvozuje název slova „derivans“, což znamená odstraňování škodlivin z těla.

Dle její studie docházelo k máčení rodidel a penisů již v časech dávných. 

V živočišné říši ochlazování pohlaví můžeme pozorovat např. u psů a koček. Zvířata si olizují pohlaví jazykem, který je chladnější než ostatní povrch tělo. Této činnosti se oddávají zejména, když jsou nemocná, poraněná a nebo příliš mnoho živená.

Princip derivačních koupelí spočívá na principu pohybu molekul, kdy z teplého středu se pohybují částice do stran.

Pokud střed našeho těla zahřejeme, např. trávením těžkého jídla, vlivem stresu a emocí nebo i při sportu, volné molekuly nestravitelných látek (většinou se jedná o balast, který jsme do těla dostali špatnou stravou nebo ze znečistěného ovzduší) se rozletí do stran – pod kůži, do končetin, hlavy a kloubů. Pokud naopak nastane ochlazení středu těla, škodliviny se stěhují do trávicího traktu a odcházejí ven z organizmu.

Postup derivační koupele

Nejprve si nachystejte nádobu se studenou vodou. Musí tam být tolik vody, aby se příliš rychle neohřívala.

Teplota vody má být taková, aby chladila, ale nesmí z ní zábst prsty.

Žínku pravidelně namáčejte, vyždímejte a lehce se omývejte. Nenahrazujte žínku vlastní rukou, stejně tak není vhodný přímý proud vody z kohoutku nebo ze sprchy.

Ženy se otírají od stydké oblasti dolů přes velké pysky.

Muži po penisu od kořene ke konci ze všech stran.

Bez přerušení pokračujte. Lehké tření povzbuzuje prokrvení. Nezapomeňte, že zbytek těla musí být v teple a suchu.

Délka derivační koupele závisí na Vaší hmotnosti. Při váze do 70 kg stačí cca 10 minut, pokud jste těžší praktikujte derivační koupel v rozmezí 15 až 20 minut.

Pokud chcete blahodárný účinek derivační koupele zpozorovat co nejdříve, aplikujte si koupel 2x denně, nejlépe ráno po probuzení, a to každodenně.

Při preventivním aplikování derivační koupele provádějte 3x až 4x týdně. Nebo nárazově jedenkrát popř. dvakrát do roka po dobu tří týdnů 1x až 2x denně.

Po derivační koupeli je vhodné se prohřát, zabalit do deky nebo vlézt pod peřinu.

Derivační koupel nikdy neprovádíme hned po jídle, ani těsně před jídlem. Uvolňování balastu by mohlo vyvolat nevolnost. Po jídle by měla být pauza 1,5 až 2 hodiny. Vhodné je provádět ji zrána nalačno.

Kontraindikace derivační koupele

Jedinou kontraindikací je menstruace.

 

del.icio.us

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se