Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Grilovací koty - geniální konstrukční řešení promyšlené do každého technického detailu


Není srub gril jako srub gril aneb právě naše grilovací koty jsou nejlepší na trhu?


V našich grilovacích kotách je pečlivě promyšlený každý konstrukční prvek od podlahy až po střechu. Díky tomu naše grilovací koty poskytují nejvyšší uživatelský komfort s dlouhou životností.

Všechny grilovací koty jsou osmiboké, s výjimkou největšího modelu Kota 28 m2, která je desetiboká. Díky vysokému počtu stran, je vnitřní prostor mnohem větší než by se na první pohled mohlo zdát a může být samozřejmě i lépe využit.

1.    Časté změny teplot mohou způsobit vlhkost, jež se střídavě kondenzuje a odpařuje. Konstrukční řešení stěn zabraňuje dlouhodobému ulpívání vlhkosti, čímž zabraňuje vzniku následných hnilobných procesů. Střešní záklop je montován vertikálně, bez pevných spojů „na pero a drážku“. To zabraňuje zachycení vlhkosti mezi střešní krytinou a záklopem. Proudící Vzduch je průběžně vysušuje.

2.    K výrobě bočních stěn grilovacích srubů jsou použity fošny o tloušťce 45 mm. Díky tomu, je kota dostatečně robustní, aby bezproblémově sloužila po dlouhá léta. V případě zájmu lze k výrobě grilovací koty použít materiál o tloušťce 70 mm popřípadě tzv. „půlkuláče“ kdy půlkulatý profil je pohledový z venku a vevnitř je stěna rovná.

3.    Promyšlený systém okapnic a dostatečného přesah, dokonalé odvádí vodu ze střechy bez rizika dalšího zatékání na podbití a po bočních stěnách.

řez, grilovacím srubem, srub, gril, finská kota, griloací kota, finská sauna, skandinávské domy

Vše je vyrobeno z laponské (severské) borovice, tato borovice roste v oblasti polárního kruhu v naprosto dokonale čisté přírodě. Dřevina se vyznačuje hustými léty, které z měkké dřeviny dělají vlastně nejtvrdší materiál. Dřevo se vyznačuje skvělými tepelně technickými vlastnostmi, velkou objemovou stálostí a trvanlivostí, takže se již „nesesedá“, nekroutí či nepraská. Nepřehlédnutelná je i její nádherná barva s červenými podtóny a charakteristická vůně borovice navozující klid a harmonii.

Pro většinu zákazníků je velkým překvapením to, že koty 6,9 m2 a 9,9 m2 nevyžadují vybudování komínu. Díky strmé střeše správných rozměrů, tyto grilovací chatky dokonale fungují bez komínu a digestoře (jímače kouře). Grilovací chaty působí prostorněji. Digestoř nijak neomezuje ani prostor a ani výhled v grilsrubu. Samotné grilování se stává mnohem příjemnější záležitostí, když se člověk nemusí nad grilem sklánět a neustále při tom mít na paměti „ať hlavou nenarazí“ do digestoře.

Rozšíření lavic, možnost výběru materiálu podlahy a precizní provedení samotného stolu grilu - to je jenom několik drobných, ale důležitých odlišností, díky kterým nás zákazníci stále častěji preferují vůči strohým provedením grilovacích kot nabízených konkurencí.

Více informací naleznete zde

Kota Grill 6,9 m2    Kota Grill 9,9 m2

del.icio.us

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se