Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Plot? Modřínový plot!


Než se rozhodnete oplotit svou zahradu, nejprve se zamyslete, co od plotu vlastně očekáváte… Bezpečí, soukromí či krásné symbolické ohraničení prostoru?


zahradní oploceni, dřevěný plot, modřínový plot, odolný plotOchranná funkce plotu není pro všechny vždy to prioritní.
Dlouhodobým trendem přicházejícím k nám ze Západní Evropy jsou spíše nízké dekorační plůtky než u nás ještě převládající vysoké bariéry mezi zahradou a vnějším světem.
 

Ať je výška plotu jakkoliv vysoká, musí harmonizovat s architekturou a barevností domu a to i použitým materiálem. Ačkoliv se oplocená realizuje až jako poslední, je dobré se jím zabývat už v projektové dokumentaci domu. Dobře zvolené oplocení velmi ovlivní celkový vzhled domu.zahradní oploceni, dřevěný plot, modřínový plot, odolný plot
 

Menší okrasná zahrádka před domem nepotřebuje vysoký plot, naopak ji vhodně doplní malý subtilní plůtek, podtrhující její krásu. V takovém případě je intimní zóna řešená za domem. V našich krajích se oplocení intimních zón za domem řeší vyšším plotem s neprůhlednou výplní. Ideální jsou např. husté ploty z masivního modřínového dřeva. Důvodem pro vyšší oplocení může být i volně pobíhající hlídací pes.
 

Předem si promyslete, co všechno je třeba zakomponovat do vašeho plotu. zahradní oploceni, dřevěný plot, modřínový plot, odolný plot, přístřešek na popelniciElektroměr, plynovodní přípojku, poštovní schránku, výklenek na popelnice, branku či vjezdovou bránu do garáže. Všechny tyto komponenty by měly být provedeny ze stejného dřeva jako samotný plot a dodržovat jeho styl. Pouze tak bude oplocení působit jako harmonický celek a ne slátanina stylů a materiálů.
 

Zvolíte-li na oplocení kvalitní masivní dřevo – např. modřínové, je snadné využít jeho odolnost a tvárnost i v dalších zahradních drobných stavbách … jako jsou např. pergoly, altány či kůlny.

Milano, altán, dřevěný altán, levný altánekdětské pískoviště, dřevěné pískoviště

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na takové ty užitečné zahradní nezbytnosti, jakými jsou bezesporu dřevníky či kompostéry.


  dřevěná lavice, modřínolá lavice zahradní nábytek

Rozhodneme-li se hned při pořizování oplocení pro kvalitní modřínové dřevo, máme „vyhráno“ z tohoto krásného a odolného materiálu pořídíme na zahradu naprosto vše… od zahradního nábytku, přes dětské pískoviště až po truhlíky a květináče.

zahradní oploceni, dřevěný plot, modřínový plot, odolný plot

del.icio.us

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se