Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Výhody kvalitních koupacích sudů


Naše výrobky se řídí pravidlem, že není důležité nabídnout zákazníkům nejnižší cenu, ale nejvyšší možnou kvalitu! Tento vysoký standart nesplňují nejen naše výrobky, ale především i naše služby.


Je mnoho důvodů, proč se ceny různých výrobků ve stejném sortimentu liší, i když se zdá, že na první pohled jsou si produkty velmi podobné. Hlavním důvodem je kvalita. Jsme hrdí na to, že můžeme diskutovat o kvalitě našich koupacích sudů ve srovnání s konkurencí. S „riskantními“ výrobci, kteří nabízejí sudy levnější než je běžné, je docela pravděpodobné, že nastanou v budoucnu problémy. Jedním z důvodů, proč provádíme toto srovnání, bylo vyzvednutí rozdílů mezi jednotlivými koupacími sudy. Přečtěte si pozorně toto porovnání, abyste mohli lépe pochopit, proč jsou naše výrobky tak jedinečné a trvanlivé.

Srovnání mezi tradičním koupacím sudem (160 cm) a naším koupacím sudem (150 cm). 

Koupací sud koupací sud, koupací sudy
Tradiční koupací sud bývá vyrobená z běžného smrkového dřeva a ohřívač je umístěn ve vnitřním prostoru. Naše koupací sudy jsou vyrobeny z jedinečné tepelně ošetřené borovice THERMOWOOD. Tato technologie mnohonásobně zvyšuje užitné vlastnosti dřeva. Více se o výhodách koupacího sudu z tepelně ošetřeného dřeva dočtete zde.
   
Koupací sud Koupací sud
Koupací sud Koupací sud
Koupací sud Koupací sud
U sudu z běžného dřeva (např. smrk, borovice, modřín) dochází vždy po vypuštění vody k seschnutí materiálu. Obrázky ukazují jak výrazné bývá toto seschnutí a „zmenšení“. Tento nedostatek je příčinou budoucího prosakování sudu a unikání vody. Koupací sud vyrobený z finské borovice tepelně upravené speciální technologii THERMOWOOD není citlivý na střídání suchého a vlhkého prostředí z důvodu, že již před montáží je materiál dokonale vysušen. Ve výrobním procesu se prakticky všechna vlhkost z materiálu odstraní, dřevo se stává „mrtvým“ a už více „nepracuje“.
   
 Koupací sud  Koupací sud
 Koupací sud  Koupací sud
Vnitřní topení vyžaduje hodně prostoru uvnitř vany, proto tyto modely jsou obecně ve větší velikosti. Ohřívače musí zahřát více vody, což je časově náročnější a méně efektivní.
Tyto sudy není možné během ohřívání vody překrýt izolovaným krytem a zabránit zbytečným únikům tepla.
Ohřívač umístěný poměrně hluboko spotřebovává větší množství palivového dříví a velká část tepla mizí komínem, bez využití pro ohřev vody. Odstraňování popela je poměrně náročnou operací, při níž může dojít k častému znečištění vody.
Voda se ohřívá kolem topení, bez častého míchání je teplota lázně velmi nestejnoměrná.
Naše ohřívače mají uzavřenou dvojitou konstrukci, jsou připojeny na vnější straně sudu a jsou vzhledově velmi efektní. Hořící komora a komín jsou konstruováno tak, aby byla zajištěna maximální účinnost ohřevu vody.
Externí umístění topidla rovněž nabízí více prostoru uvnitř vany a snadnější udržbu a čištění.
“Protilehlé“ vyústění potrubí zajišťuje samocirkulaci vody a rovnoměrné prohřátí celého objemu při minimálních rozdílech teplot.
   
 Koupací sud  Koupací sud
Smrk, borovice a modřín při styku s vodou zvětší svůj objem („nasají“ vodu) a proto vyžadují masivní napínání pásů a velké šrouby, což kazí celkový vzhled koupacího sudu. Je také nutné často, jak dřevo schne, upravovat napětí těchto pásů, jinak se mohou uvolnit a dokonce klesat. Napínací pásy našich sudů jsou mnohem menší. Tepelně ošetřené dřevo THERMOWOOD téměř „nepracuje“. Žádné další seřizování již není nutné.
   
 Koupací sud  Koupací sud
Vytékající pryskyřice je u běžného dřeva nedílnou součástí procesu zahřívání. Je to značně nepříjemné a velmi obtížně odstranitelné z oblečení, atd. Tepelně opracované dřevo je ekologicky šetrný materiál, který již neobsahuje žádnou pryskyřici. Během výrobního procesu se pryskyřice odstraní vysokými teplotami a párou bez použití chemických látek nebo přísad.

 

Pokud zvažujete pořízení koupacího sudu, více tipů pro správný nákup naleznete zde.

členění koupacích sudů, kapsí sudy, koupací sud

 

 Další články k tématu:

  E-shop
okamžitá možnost nákupu

Kompletní sortiment koupacích sudů

Tipy pro výběr koupacího sudu

Výhody kvalitních koupacích sudů

THERMOWOOD - tepelně upravené dřevo - nejlepší materiál pro koupací sud

TubCoat ochranný nátěr dřeva pro usnadnění čištění

Filtrační systém AquaClarus

Koupací sud - vhodné umístění a podklad

Perličková koupel - bublinková masáž nejen pro koupací sudy

Whirlpool set - Hygiena vody je důležitá!

Koupací sudy a mořská sůl

Koupací sudy s humorem - aneb netradiční koupací jezírko

Jak se staví sen - Koupací sud Basic

Jak se staví sen - Koupací sud Exclusive

Jak se staví sen - Venkovní sauna KELIWOOD

Jak se staví sen - Koupací sud AquaKing

Jak se staví sen - Koupací sud Basic I.

Jak se staví sen - Koupací sud Basic II.

 

 

del.icio.us

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se