Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Tip na výlet - Polabský skanzen Přerov - roubenky, sruby a další užitné dřevostavby

06.02.2010
Víte že, první skanzen na světě vznikl v roce 1891 ve Stockholmu? ... a ten čtvrtý v pořadí byl právě skanzen v Přerově nad Labem. Ludvík Salvátor Toskánský na konci 19. století nechal upravit stavbu z počátku 18. století, bývalou panskou kovárnu a rychtu, na ”staročeskou chalupu“ a vybavit ji národopisnými předměty, pocházejícími z obce a okolí.

Střešní zahrada - zelená střecha nejen pro dřevostavby

26.01.2010
Pokud jste vášniví zahrádkáři a Vaše zahrada je Vám stalé "těsná" inspirujte se střešními zahradami a udělejte ze zahradního domku neodolatelnou střešní skalku.

Typy a druhy oken

22.01.2010
Okno je věc, na kterou se jen málokdy díváme ...
většinou se totiž díváme jen skrze něj :-)

Tip na výlet - Hotel Holiday Park Liščí Farma

21.01.2010
Hotel Liščí Farma Holiday Park je rozsáhlý areál s velkou nabídkou služeb, sportu a zábavy, který se nachází ve Vrchlabí a může se stát vašim základním táborem při putování po Krkonoších. Areál nabízí rozsáhlé možnosti ubytování pro méně náročné klienty, ale uspokojí také náročnější klientelu.

Volary - šumavské roubenky a dřevostavby

21.01.2010
Horské městečko Volary ukrývá celou řadu typických dřevostaveb pro oblast Šumavy tzv. šumavských roubenek alpského stylu.

Dřevostavby - tip na výlet - Veselý Kopec - roubenky a dřevostavby

13.01.2010
Skanzen lidových staveb a řemesel na Veselém kopci představuje historický obraz lidových dřevostaveb, která zapadají do zdejší drsné, avšak zároveň krásné podhorské krajiny na rozhraní Žďárských vrchů a Železných hor.Venkovní sauna - zdravý úkryt před nepřízní počasí.

11.01.2010
Věděli jste, že po celém Finsku se nachází 1,6 milionů saun, tedy průměrně jedna sauna na tři obyvatele?

Kolik unese střecha sněhu?

10.01.2010
Mnoho znás v těchto dnech řeší dilema kolik unese jejich střecha sněhu a kdy nastal ten pravý (a bohužel i nevyhnutelný) čas střechu odházet.

Koupací sudy s humorem - aneb netradiční koupací jezírko

08.01.2010
Vykročme do nového roku s úsměvem na tváři!!!

Lidové dřevostavby - Tip na výlet - roubenky a dřevostavby Novopacka

08.01.2010
Novopacko v Podkrkonoší leží mezi význačnými turistickými oblastmi Českého ráje a Krkonoš. Tato oblast je krásná nejenom díky malebné přírodě, ale i díky zachovalé lidové architektuře. Roubenky a sruby či jiné historické dřevostavby dokreslují ráz této kouzelné krajiny.

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se