Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Barva na dřevo DELTA Active Lasur 5.11 - TOP produkt

07.08.2010
Hlavní výhody kvalitní profesionální barvy na dřevo DELTA Active Lasur 5.11.

Barva na dřevo DELTA Hydrostop plus 9.04 - TOP produkt

07.08.2010
Hlavní výhody kvalitní profesionální barvy na dřevo DELTA Hydrostop plus 9.04.

Mlynářství nejsou jen mlýnská kola

04.08.2010
Obsluha mlýna a péče o něj a také o vodní dílo byla úkolem mlynáře, který byl většinou majitelem nebo nájemcem mlýna. Takový mlynář byl zpravidla současně i zemědělcem a řemeslníkem, neboť samotný provoz mlýna k celoroční obživě rodiny nepostačoval. Při stavbě mlýnů i jejich údržbě si mlynáři zpravidla vystačili sami, protože museli ovládat řemeslo mlynářské i sekernické.

Kolářství - žebřiňáky, formanské vozy, loukoťová kola

25.07.2010
Kolářství je dnes již zaniklé řemeslo, které se zabývalo výrobou a údržbou dřevěných žebřiňáků, vozů, sání a samozřejmě loukoťových kol.

Sušení dřeva a skladování dřeva

14.07.2010
Zdálo by se, že sušení a skladování dřeva je jednoduché a stačí kulatinu navrstvit na sebe bez "ladu a skladu", ale opak je pravdou jen při kvalitním uskladněním dochází k rovnoměrnému vysoušení dřeva a dřevo není napadáno škůdci a nezamodrává.

Tesařství - tradiční poctivé řemeslo

06.07.2010
Lidově řečeno tesařina je tradiční a i v současné době nenahraditelné řemeslo, které má mnoho podob a nenapodobitelné kouzlo, založené na tradici a umu mistrů tesařů.

Vzorový rodinný dům očima Fairherald - veletržní zpravodaj

28.06.2010
Srubový dům Brno za 790 tisíc budí zaslouženou pozornost nejen v očích návštěvíků a odborné veřejnosti, ale i mezi novináři. Podívejme se jak jeho výstavbu zachytili fotoreporteři veletržního zpravodaje Fairherald v čísle 3/2010 strana 6 - 7.

Bednářství - řemeslo s tisícíletou tradicí

17.06.2010
Bednářství je řemeslo s velmi dlouhou historií, která bezprostředně ovlivňovala každodenní život člověka. Bednář se zabýval výrobou dřevěných nádob, které byly užívány k uchovávání a přepravě tekutin a nahrazovali ve středověku užívané kožené vaky a amfoty.

Altány

15.06.2010
Altány jsou jednoduché zahradní stavby - přístřešky, které jsou umístěné na zahradě a slouží k rekreaci a oddechu. Zahradní altány mohou mít mnoho podob...

Stavební zpravodaj Národního stavebního centra

10.06.2010
V dnešní době jsou z nejdůležitějších věcí informace... Člověk je zavalený nabídkou "všeho možné i nemožného". Každý prodejce mu bude tvrdit, že právě to "jeho" je to nejlepší a nejdůležitěší. O to cennější je v této době pomocná ruka, kterou se nám stavebníkům, ať již odborné nebo laické veřejnosti, snaží nabídnou Národní stavební centrum.

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se