Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

Aktuality

Sušení dřeva a skladování dřeva

14.07.2010
Zdálo by se, že sušení a skladování dřeva je jednoduché a stačí kulatinu navrstvit na sebe bez "ladu a skladu", ale opak je pravdou jen při kvalitním uskladněním dochází k rovnoměrnému vysoušení dřeva a dřevo není napadáno škůdci a nezamodrává.

Tesařství - tradiční poctivé řemeslo

06.07.2010
Lidově řečeno tesařina je tradiční a i v současné době nenahraditelné řemeslo, které má mnoho podob a nenapodobitelné kouzlo, založené na tradici a umu mistrů tesařů.

Vzorový rodinný dům očima Fairherald - veletržní zpravodaj

28.06.2010
Srubový dům Brno za 790 tisíc budí zaslouženou pozornost nejen v očích návštěvíků a odborné veřejnosti, ale i mezi novináři. Podívejme se jak jeho výstavbu zachytili fotoreporteři veletržního zpravodaje Fairherald v čísle 3/2010 strana 6 - 7.

Bednářství - řemeslo s tisícíletou tradicí

17.06.2010
Bednářství je řemeslo s velmi dlouhou historií, která bezprostředně ovlivňovala každodenní život člověka. Bednář se zabýval výrobou dřevěných nádob, které byly užívány k uchovávání a přepravě tekutin a nahrazovali ve středověku užívané kožené vaky a amfoty.

Altány

15.06.2010
Altány jsou jednoduché zahradní stavby - přístřešky, které jsou umístěné na zahradě a slouží k rekreaci a oddechu. Zahradní altány mohou mít mnoho podob...

Stavební zpravodaj Národního stavebního centra

10.06.2010
V dnešní době jsou z nejdůležitějších věcí informace... Člověk je zavalený nabídkou "všeho možné i nemožného". Každý prodejce mu bude tvrdit, že právě to "jeho" je to nejlepší a nejdůležitěší. O to cennější je v této době pomocná ruka, kterou se nám stavebníkům, ať již odborné nebo laické veřejnosti, snaží nabídnou Národní stavební centrum.

Zahradka v okapu

10.06.2010
Toužíte-li po zahrádce a chcete-li opravdu něco nevšedního, nechte se inspirovat nápadem pocházejícím z Aljašky, kde se lidé díky tuhým zimám a malému množství slunečního svitu, naučili využívat každou píď slunné strany domu.

Srub v rámci veletrhu AUTOTEC - Brno 2010

05.06.2010
Ve dnech 5. – 10. června 2010 probíhá dvojice spojených veletrhů AUTOTEC a AUTOSALON BRNO 2010. Nabízí přehled o novinkách v automobilismu včetně servisní techniky a komponentů. V těchto výstavních dnech se máte možnost poohlédnout nejenom po automobilech, ale i navštívit náš vzorový srub.

Okapy pro sruby a nejen pro ně

21.05.2010
Dešťový okap(také známý jako okapové korýtko, okapový kanál nebo okapový žlab) je uzký kanál nebo koryto, které tvoří součást střešního systému, sbírá a odvádí dešťovou vodu ze střechou. Hlavním účelem dešťových okapů je ochrana budovy tím, že odvádí vodu pryč od jejich stěn a základů.

Okapový systém - správná velikost okapu, okapové systémy

21.05.2010
Orientační tabulka pro výpočet správné velikosti okapového systému

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se