Akce

Aktuálně Často hledané výrazy

AktualityNa co se nás naši zákazníci při koupi srubu či zahradního domku nejčastěji ptají?

25.09.2009
Pořídit si srubový dům, roubenku či zahradní domek není každodenní záležitost, proto se setkáváme s mnoha dotazy našich zákazníků. V tomto článku najdete formou zjednodušenou rozhovoru nejčastější otázky.

Odbornější odpovědi na Vaše dotazy Vám rád sdělí náš odborný technický podadce. Neváhejte a pište na e-mail, faxujte nebo volejte na kontaktTip na výlet - Pustevny - Radhošť - unikátní dřevostavby

23.09.2009

Krásný malebný podzim je tady, poslední teplé slunečné dny lákají na výlet ... proto jsme se pro Vás rozhodli napsat tento seriál tipů na výlet. Aby mělo naše putování nějaký cíl, pokusíme se Vás přivést ke krásným srubovým a roubeným stavbám české a moravské lidové architektury.

Naše putování začneme výletem na horu Radhošť.

Historie a typy roubených staveb a roubenek

22.09.2009
Na českých a moravských lidových stavbách je nejběžnějším stavebním materiálem dřevo, neboť lesy od pradávna pokrývaly značnou část našeho území. Představuje tak základní konstrukční materiál jak u klasických roubených staveb, tak u staveb rámové konstrukce, kde kostra ze sviských sloupků a vodorovných trámů tvoří základní nosný prvek beď bez výplně, nebo s nenosnou výplní.

Šindel štípaný - tradiční krytina

21.09.2009
Jednou z tradičních krytin lidových staveb je šindel - štípaný nebo řezaný. Byl obvyklou krytinou venkovských stavení, nejdřívě v horských a podhorských oblastech, ve vyšších polohách, kde nebylo dostatek vhodného materiálu pro krytinu doškovou.

Stavba srubu za 8 hodin

15.09.2009
Podivejte se jak rychle lze postavit srubovou chatu! Nacházíme se v době, kdy kromě kvality upřednostňujeme i rychlost. Splňte si svůj sen za 8 hodin!!! My Vám dřevěnou chatu v pátek postavíme a Vy v sobotu můžete relaxovat ... co víc si přát

Papírový drak - návod

14.09.2009
Podzim se blíží, vítr fičí po strništi, poslední teplé paprsky slunce hřejí... tak proč nevyrazit na kopec a nejít si pustit svého draka (ty z obchodu stejně většinou nelítají :-)

Proč si pořídit zahradní domek

14.09.2009
V našich zahradách si našly zahradní domky široké uplatnění při uskladnění zahradních nástrojů, nářadí a zahradního nábytku. Chrání před vlhkem, ale i zloději. Mohou nahradit chybějící sklep či kůlnu. Pořízením zahradního domku zajistíte, že se Vám už nikde nebude válet zahradní nářadí a zahradní nábytek nebude trpět povětrnostními vlivy.

Jak správně natírat nábytek a malé stavby

10.09.2009
Léto je vhodným obdobím pro natírání dřeva. Jak se ale v nátěrových prostředcích vyznat? Je mnoho nátěrů, kterými můžeme zkrášlit, zušlechtit, ošetřit a také ochránit povrch dřeva. Jak tedy jednotlivé přípravky používat? Připravili jsem si pro Vás osvědčené tipy jak správným nátěrem prodloužit životnost vašich dřevěných staveb či nábytku.

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se